♥ Love ♥

♦ Pojmy

Yaoi-vysvětlení+info
Yaoi je sporný termín z japonském původu pro žánr vydávání, který vznikal v Japonsku, to často encompases manga, doujinshi (self-vydával komiky) anime, nebo ovívat umění, které vždy se zaměří na homosexuální vztahy mezi mužskými postavami a je vždy vytvořen umělci žen a prodávaný k rovném ženském obecenstvu. Mužští japonští umělci, kteří vytvoří homosexuála-themed materiál na muže publika pracují v dalším žánru. Někteří zvažují, že yaoi být synonymní s shōnen-ai, které zájmy o stejné téma, ale shōnen-ai je (typicky) ne jak grafický v jeho zobrazení homosexuality. Jiní naléhají shonen ai je starší žánr, který musí být zvažován kompletně odděleně od yaoi. Obě kategorie jsou nyní obyčejně odkazoval se na jako láska chlapců v Japonsku.


Slovo Yaoi je zkratka z japonském původu, který přišel být používán v Americe a jinde popisovat Japonce, jak vydává jev homosexuála-themed komiky, animaci a prózu vytvořenou ženami pro ženy. Jev se rozšířil za Japonskem, s příklady čeho je nazýván “americkým yaoi” příchodem do bytí. Přesně co termín znamená a co to zahrnuje je předmět debaty. Přinejmenším jeden antropolog navrhl, že yaoi je produkt křižovatky dvou docela univerzálních kulturních taboos: ženská svoboda sexuálního výrazu a homosexuality.


Výslovnost

V japonštině, každá samohláska je prononced separtely, dělat upřednostňované prononciation, tři slabiky, yah-oh-ee ? やおい?. Nicméně, slyšet Japonce umělci, kteří vytvoří yaoi říkají to a lidé, kteří mluví japonsky a trh yaoi, také, to zní více jako dvě slabiky, “yow-ee”.

 

 

 

 


Žádné komentáře
 
Doufám, že se vám má stránka líbila a v budoucnu se sem ještě podíváte. Hokage banner 2 Animefest.cz Festovní FanFikce - Animefest 2009 Soutěž v tvorbě Renai hry - Animefest 2009 Cosplay soutěž - Animefest 2009 Soutěž v tvorbě AMV - Animefest 2009 Ikona severu Black Box Subs | BBS "Biši-fansubs