♥ Love ♥

Shounen ai

Yami no matsuei

Název : Yami no Matsuei                        
Typ : TV                                                  
Počet epizod : 13                                  
Rok vydání : 2003                            
Styl :shounen ai ,horor, komedie, fantasy
Manga: ano (Matsushita Youky)                        
                                                           

                              


Epizody :        1.  Nagasaki Arc part 1                 
                     2.  Nagasaki Arc part 2
                     3.  Nagasaki Arc part 3
                     4.  The Devils Trill Part 1
                     5.  The Devils Trill Part 2
                     6.  The Devils Trill Part 3
                     7.  The Sword of the King part 1
                     8.  The Sword of the King part 2
                     9.  The Sword of the King part 3
                    10.  Kyoto Arc part 1
                    11.  Kyoto Arc part 2
                    12.  Kyoto Arc part 3
                    13.  Kyoto Arc part 4

TITULKY : http://otakuland.cz/anime/Yami-no-Matsuei/titulky
Něco k ději :

Pod naším světem je země Meifu ( to zanemá Hádes nebo podsvětí ). Tuto zemi řádá jakási organizace JuOhCho ( má to více významů - něco jako policejní úřad ), který dohlíží na záležitosti okolo smrti. Například pokud je na jednom místě více vražd. Starají se o to Shinigami - bohové smrti ( jsou to lidé, kteří spáchali buď sebevraždu nebo májí nevyřízené záležitosti na zemi ). Jeden z nich je Tsuzuki Asato (26), který má na starost oblast Kyuushu.


Je to typ "člověka", který chce, aby byli všichni kolem něho šťastní. Je to docela zvláštní, protože sám byl opovrhován a šikanován. Ale ani díky tomu nepřišel o cit k lidem a se všemi soucití. nutno podotknout, že miluje jakékoli sladkosti a může se k vůli nic "utlouct" .Když se v Nagasaki začnou dít věci, které se oblikou vyhýbají normálu ( řádí tady sériový vrah, po kterém zůstávají upíří kousnutí ), pověří tím právě Tsuzukiho. Protože shinigami musí pracovat ve dvou je mu přidělen nový partner ( nikdy s nikým moc dlouho nevydrží ), nováček Hisoku Kurosaki (16).

Ten je úplný opak Tsuzukiho a proti světu si staví zeď. Je uzavřený a málomluvný, zemřel teprve nedávno a jeho smrt je zahalena pochybnostmi. Snaží se zjistit, co se vlastně stalo, ale na některé věci je lepší zapomenout. Hlavně pro někoho, jako je Hisoka, který má vysoký stupeň empatie. V cíti se do lidí jenom, když stojí vedle něco, natož, když se ho někdo dotkne. Ale tsuzuki nakonec tohle napětí mezi nimi uvolní. Po počátečních nedorozuměních se vydávají řešit vraždy, které je zavedou až k populární zpěvačce Marii Wong, která má být, alespoň podle záznamů, už dávno mrtvá. Vypadá to, že jí někdo probudil k životu a používal jako loutku pro zabíjení lidí. Do příběhu vstupuje typicky záporná postava Dr. Kazutaka Muraki, který je charakteristický svým šíleným, sobeckým a naprosto krvelačním chováním. Má veliký zájem právě o Tsuzukiho. Na první pohled působí perverzně a sadisticky,ale ve skutečnosti se zajímá o Tsuzukovu minulost.


Příběhu dodávájí dynamičnost magické souboje. Tsuzukii je jeden z nejsilnější shinigami a dokonce umí vyvolat dva legendární čínské bohy. Hisoki umí pár zaklínadel a spíše než v kouzlení vyniká v boji s mečem. Muraki umí rovněž pár kleteb a neustále přivolává nestvůry, které ale proti Suzukimu nemají vůbec žadnou šanci.
Co se týče grafiky, tak ta je na vysoké úrovni. Perfektní kvalita zobrazení postav i okolí. Takže doporučuju zhlédnout stojí to za to...
Tady je odkaz na AMV :  http://www.youtube.com/watch?v=VKsSBCxFwdM
Žádné komentáře
 
Doufám, že se vám má stránka líbila a v budoucnu se sem ještě podíváte. Hokage banner 2 Animefest.cz Festovní FanFikce - Animefest 2009 Soutěž v tvorbě Renai hry - Animefest 2009 Cosplay soutěž - Animefest 2009 Soutěž v tvorbě AMV - Animefest 2009 Ikona severu Black Box Subs | BBS "Biši-fansubs